Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................
...........czyli seks bez antykoncepcji. Pytania, wątpliwości, stosowanie..........
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czas przed menopauzą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Skuteczność w zapobieganiu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KaJa
pierwszy wykres



Dołączył: 17 Lis 2022
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:09, 18 Lis 2022    Temat postu: Czas przed menopauzą

cześć
mam 46 lat i jestem w okresie kiedy mam już bardzo często cykle bezowulacyjne. Mierzę temp do 3 dni po skoku ale nie zawsze, częściej bazuję na obserwacji szyjki i śluzu. W tym cyklu (dzisiaj 21dc) zupełnie nie zaobserwowałam śluzu, a w 13 dc miała bardzo nisko szyjkę więc uznałam że znów się kroi cykl bez owu. Ta niska szyjka (zawsze w okolicy owu jest u mnie wyraźnie wysoko) mnie zachęciła, wieczorem było współżycie, a w 14 dc wieczorem zakłuły mnie jajniki jak podczas owulacji i temp wyraźnie wzrosła. Pojawił się również znienacka śluz, niepłodny, kremowy i gęsty. od 14 dnia temp trzyma się wysoko, bolą mnie piersi i wszystko wskazuje na to że owulacja się jednak odbyła. Jestem spanikowana. Jak mogły wystąpić u mnie dwa wykluczające się objawy płodności? nie wiem czy nerwowo wytrzymam do okresu, który mam nadzieję przyjdzie.....
może jest ktoś kto miał podobnie...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fiamma75
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 16675
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:56, 18 Lis 2022    Temat postu:

Jestem ciut starsza i też mi się zaczęły pojawiać cykle bezowulacyjne (na razie 1 na pół roku), ale bazuję na temp. dlatego, że obraz śluzu jest coraz gorszy tzn. czasem są cykle z wyraźnym obrazem a czasem są kiedy ledwo co można zaobserwować.
Nie wiem co za metodę stosujesz, ale nie zachowałaś żadnych reguł - trzeba mieć zaobserwowanych bodajże min. 2-3 wieczory szyjki niepłodnej by współżyć bez zabezpieczenia (nie wiem dokładnie ile, musiałabym sięgnąć do notatek, ale i tak nie zamierzam z tego korzystać, za duże ryzyko).
W okresie premenopauzy układ hormonalny wariuje, to nie sa normalne przewidywalne objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krówka
za stara na te numery



Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 5622
Przeczytał: 3 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:17, 25 Lis 2022    Temat postu:

Czy cykle wam sie wydluzaja czy skracja? okres jak wyglada...
Co bierzecie na lepszy obraz cyklu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fiamma75
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 16675
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 9:48, 29 Lis 2022    Temat postu:

Skraca. Okres bez leków to potop. (progesteron w fazie lutealnej i cyklonamine w czasie @)
Z suplementów nic nie biorę. Po co? Z czasem nie wygrasz. To naturalne zmiany przecież.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Skuteczność w zapobieganiu
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin