Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................
...........czyli seks bez antykoncepcji. Pytania, wątpliwości, stosowanie..........
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zwyczaje zaręczynowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Gdy nie ma dzieci w domu, to... :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trulek
za stara na te numery



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 1616
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 15:14, 09 Sie 2006    Temat postu:

A ja miałam zaręczyny podwójne Very Happy
Pierwsze w knajpce, spontaniczne i zaskakujące,a drugie oficjalne dla rodziców. Wszystko ma swój urok Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Frejda
za stara na te numery



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 2800
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 16:34, 09 Sie 2006    Temat postu:

espree napisał:
frejda - cudnie to sobie zaplanował!! Yellow_Light_Colorz_PDT_02

On jest strasznie romantyczny.
Zapomniałam napisać, że musiał wykupić bilety dla całej grupy. Yellow_Light_Colorz_PDT_02
Cytat:
ale może fotki dla bezpieczeństwa przenieś do albumu...?

już się robi Wesoly
Frejda
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mag_dre
za stara na te numery



Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:50, 09 Sie 2006    Temat postu:

my w restałracji- totalnie mnie zaskoczył- wcześniej mówił o zaręczynach- ale że będę musiała na pierścionek poczekać- a tu taka niespodziaqnka. JAk jechaliśmy- " niby na lody" to mówił, ze ciśnienie mi się podniesie i na pewno nie będę już śpiąca- a mnie caly czas coś korciło w żołądku. póżniej się dowiedzialam czemu czułam się tak jak na egzaminie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fiamma75
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 16674
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:46, 09 Sie 2006    Temat postu:

Mojemu mężowi mówię, że do końca zycia będę mu wypominać zaręczyny (oficjalne) Very Happy
Myśmy już rozmawiali o ślubie, ustalali szczegóły życia małżeńskiego, gdy mój narzeczony stwierdził, że mu tak nie pasuje bez pierścionka i że trzeba to naprawić.
W któreś z kolejnych spotkań (widywaliśmy się tylko w weekendy) przyjechał ze mną do Torunia (miałam zjazd podyplomówki). M.in. poszliśmy po zajęciach na dawny poligon wojskowy (mąż był tam we wojsku) - zerwał mi tam bukiet bzów i w ogóle byłó miło i romantycznie, ale był jakiś nerwowy Very Happy Wróciliśmy do domu, zresztą było to nieco zabawne, bo w jego pełnoletnim maluchu zerwała się linka prędkościomierza. I tuż przed pójściem spać, ja już w piżdżamie, klęka przede mną z pierścionkiem Yellow_Light_Colorz_PDT_05
Okazało się, że cały pobyt w Toruniu pluł sobie w brodę, bo zostawił pierścionek Yellow_Light_Colorz_PDT_07
Ale nieoficjalnie zaręczyny dużo wcześniej były romatyczne (no i cała nasza historia miłosna też).

Rodziców (moich) poinformowaliśmy tydzień później - powiedziałam, że przyjdziemy w gości, mąż przyniósł kwiaty dla mamy i powiedzieliśmy, że się pobieramy Very Happy (po niecałych 3 miesiącach znajomości) Yellow_Light_Colorz_PDT_01
Powrót do góry
Zobacz profil autora
juka
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 4578
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 18:15, 09 Sie 2006    Temat postu:

po 3 miesiącach ? to musieli być w niezłym szoku Yellow_Light_Colorz_PDT_06
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mag_dre
za stara na te numery



Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 2690
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 18:29, 09 Sie 2006    Temat postu:

juka napisał:
po 3 miesiącach ? to musieli być w niezłym szoku Yellow_Light_Colorz_PDT_06


My zaręczyliśmy sie po 6 miesiącach chodzenia ze sobą- a po roku i 3 mies. byliśmy już małżeństwem Yellow_Light_Colorz_PDT_02
Powrót do góry
Zobacz profil autora
juka
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 4578
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 18:57, 09 Sie 2006    Temat postu:

szybkie z was kobietki Very Happy . ja po 5 latach Mr. Green . ale to się jakoś naturalnie układało, kończyliśmy studia i zaczynaliśmy samodzielne życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karafka
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 18856
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:30, 09 Sie 2006    Temat postu:

nam 4 rok bycia razem Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Frejda
za stara na te numery



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 2800
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 21:20, 09 Sie 2006    Temat postu:

fiamma75 napisał:

Rodziców (moich) poinformowaliśmy tydzień później - powiedziałam, że przyjdziemy w gości, mąż przyniósł kwiaty dla mamy i powiedzieliśmy, że się pobieramy Very Happy (po niecałych 3 miesiącach znajomości) Yellow_Light_Colorz_PDT_01

Nie bałaś się? Yellow_Light_Colorz_PDT_02
Przecież w ciągu 3 miesięcy nie można poznać człowieka?
Ponoc psychologia twierdzi, że trzy lata człowiek może udawać, kamuflowac się. Więc minimum te 3 lata chodzenia są wskazane Yellow_Light_Colorz_PDT_06
Frejda
Powrót do góry
Zobacz profil autora
espree
za stara na te numery



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10140
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 21:45, 09 Sie 2006    Temat postu:

my po 8 miesiącach się zaręczyliśmy, po kolejnych 8 ślub Yellow_Light_Colorz_PDT_06

teraz się śmiejemy, że po kolejnych ośmiu się obronimy, potem, też po 8, przeprowadzimy. zgadnijcie co mój mąż sugeruje na jeszcze następne 8 Yellow_Light_Colorz_PDT_08

frejda, trzy lata to długo... a poza tym, chyba nigdy do końca nie zna się człowieka. może się zmienić nawet po 20 latach małżeństwa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
abeba
Gość






PostWysłany: Czw 8:51, 10 Sie 2006    Temat postu:

ehm zazdroszczę Wam tych romantycznych historii. Nasze zaręczyny były zwykłe i średnie, a sposób w jaki w końcu poinformowaliśmy rodziców zalatuje strszna patologią rodzinną, wiec raczej go tu nie opiszę. Jedyny romantyczny aspekt to fakt, że luby kupił pierścionek po mega kłotni (wywołanej schizą ciążową i podjudzeniem przez chamską panią ginekolog) i nosił 3 miesiące przy sobie w keiszeni, zbierając sie na odwagę.
Powrót do góry
Frejda
za stara na te numery



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 2800
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 9:07, 10 Sie 2006    Temat postu:

espree napisał:

frejda, trzy lata to długo... a poza tym, chyba nigdy do końca nie zna się człowieka. może się zmienić nawet po 20 latach małżeństwa...

oczywiście. przytoczyłam to co kiedys usłyszałam.
Nie sądze, żeby 3 lata chodzenia to było aż tak bardzo długo.
czas tak szybko leci, nam niedługo stukną 4 a wcale tego nie odczuwam Yellow_Light_Colorz_PDT_03

Frejda
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kajanna
za stara na te numery



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4032
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:57, 10 Sie 2006    Temat postu:

No to ja się wyłamię! Bo właściwie to sama się swojemu lubemu oświadczyłam Smile !
Byliśmy na wakacjach nad jeziorami, byliśmy wtedy ze sobą już rok, poszliśmy na spacer do lasu no i było tak bosko, że już nie wytrzymałam i wypaliłam, żeby mi się oświadczył, bo jak nie, to sama to zrobię. Mr. Green
No a on pada na kolana i wyciąga pierścionek! Niby się spodziewałam, że to jakoś pewnie niedługo, ale naprawdę, szczęka mi opadła.
A ślub braliśmy się dokładnie rok później. W lipcu stuknęła nam druga rocznica.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fiamma75
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 16674
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:05, 10 Sie 2006    Temat postu:

Frejda napisał:
fiamma75 napisał:

Rodziców (moich) poinformowaliśmy tydzień później - powiedziałam, że przyjdziemy w gości, mąż przyniósł kwiaty dla mamy i powiedzieliśmy, że się pobieramy Very Happy (po niecałych 3 miesiącach znajomości) Yellow_Light_Colorz_PDT_01

Nie bałaś się? Yellow_Light_Colorz_PDT_02
Przecież w ciągu 3 miesięcy nie można poznać człowieka?
Ponoc psychologia twierdzi, że trzy lata człowiek może udawać, kamuflowac się. Więc minimum te 3 lata chodzenia są wskazane Yellow_Light_Colorz_PDT_06
Frejda


Nie wiem czy na forum jest ktoś kto ma krótszy staż przedślubny niż my - 7 miesięcy Yellow_Light_Colorz_PDT_06
Nie bałam się. Byłam pewna a rzeczywistość przerosła moje oczekiwania Very Happy
Zdarzyła się nam cudowna miłość od pierwszego wejrzenia (choć poznaliśmy się dzieki naszemu przyjacielowi zakonnikowi -osoby niepwenej by nie polecał) - gdy się spotkaliśmy po raz pierwszy wiedzieliśmy, że na siebie czekaliśmy tyle lat Very Happy Po 3 tyg. było postanowione, że ślub itd. Zaręczyny później, żeby nie zszokować za bardzo
W naszym wieku 3 lata to za długo Yellow_Light_Colorz_PDT_04
Zresztą zauważyłam prawidłowość wśród znajomych - jeśli są to pary ok. 30 (tuż przed czy po) - decyzja zapada szybko - albo się rozstaja po raczej krótkim okresie spotykania się albo zapada decyzja o narzeczeństwie i ślubie. Wśród par młodszych ten proces zajmuje więcej czasu.
Tłumaczę to tym, że w "pewnym" wieku wie czego się chce i wie się też, że nie ma sensu inwestować w związek bez przyszłości, ma się jakieś doświadczenie i szybciej podejmuje decyzje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
abeba
Gość






PostWysłany: Czw 18:11, 10 Sie 2006    Temat postu:

kajanna, jesteś moją idolką Yellow_Light_Colorz_PDT_06 Yellow_Light_Colorz_PDT_06 Yellow_Light_Colorz_PDT_06 Yellow_Light_Colorz_PDT_06 Yellow_Light_Colorz_PDT_08
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Gdy nie ma dzieci w domu, to... :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin