Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................
...........czyli seks bez antykoncepcji. Pytania, wątpliwości, stosowanie..........
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szczepienia
Idź do strony 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frejda
za stara na te numery



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 2800
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 19:42, 05 Paź 2009    Temat postu: szczepienia

Będziemy się niedługo umawiać na szczepienie i cały czas wahamy się jakie wybrać. Co myślicie o tych skojarzonych? Który pakiet wybrałyście? Podstawowy bezpłatny czy ten na piątkę lub szóstkę. Jaki argument był kluczowy w podjęciu decyzji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karola
posiadacz wiedzy tajemnej NPR



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 926
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 20:00, 05 Paź 2009    Temat postu:

Jak ja wybierałam opcję szczepienia nie słyszałam o możliwości 5 lub 6.

Wybrałam płatny zestaw szczepień żeby:
- zaoszczędzić dziecku dodatkowych wkuć, a sobie stresu spowodowanego płaczem i dodatkowym bólem
- uniknąć ewentualnych reakcji po szczepieniu tj. temperatura.

Ale nie sczepiłam na żadne dodatkowe szczepienia np. rotawirusy, pneumokoki a to już zdecydowanie za radą lekarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
micelka
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 10110
Przeczytał: 3 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 20:00, 05 Paź 2009    Temat postu:

Szczepiłam skojarzonymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kukułka
za stara na te numery



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 25854
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:52, 05 Paź 2009    Temat postu:

szczepiłam dopiero miesiąc temu pierwszy raz też miałam możliwość wyboru. Wybrałam 5 w1 i zołtaczka osobno. Argumenty; w skojarz nie ma rtęci a rtęc może powodować poważne uszkodz układu nerwowego. U nas jeszcze był argum że Krzyś jest duży a w skojarz jest krztusiec acelularny który jest bezpieczniejszy zwłaszcza dla dużych dzieci. W tych0pojedynczych bezpłatnych jest krztusiec który podany u dzieci powyżej 6 mies może powodować powikłania mózgowe. 6 czy 5 szczepionek osobno to 6 preparatów gdzie każdy ma swoje utrwalacze i konserwaoty. Badania mówią że to owiełe za dużo dla jednego dziecka. Ją zresztą mogłam szczepic wcześniej tak ok pół roku-przez te operacje ale odkładałan dłużej niż to wynikało z historii chorób K. Chodziło mi o to by był już dość duży. Duże dziecko np dłużej gorączkuje ale proporcjonalnie do masy ciała ma mniejsza dawkę toksyn z konserwamttów szczepionek niż noworodek. U malutkich dzieci to są naprawdę koszmarne dawki. Był gdzieś art w mecie. Muszę poszukac. Aha ją tu cały czas pisze o szczepieniach na krztusiec blonice tezec zapalenie opon itd nie o tej MMR Bo tą jeszcze nie szczepiłam i nie będę szczepic
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kukułka
za stara na te numery



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 25854
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:57, 05 Paź 2009    Temat postu:

na rota pneumo itd nie szczepiłam i nie będę. Aha po skojarzonej Krzyś miał temp powyżej 38 przez 3 dni. Ale podobno małe dzieci znoszą to lepiej. Dla mnie argument z reklam o kluciu nie był istotny. Chodziło mi przede wszystkim o skład i szkodliwość szczepień
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fiamma75
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 16674
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:06, 05 Paź 2009    Temat postu:

szczeiłam i będę szczepić skojarzonymi. Zaszczepimy też synka na pneumokoki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kukułka
za stara na te numery



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 25854
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:56, 05 Paź 2009    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych] mnie bardzo poruszył przytoczony tam list tej pani doktor. Przeraziłąo się też zaglądając na forum rodziców dzieci za autyzmem. Mnóstwo tam dzieci które zapadły na te chorobę po szczepieniu na odrę. Straszne rzeczy. Stąd tak się zastanawiam nad kazdymg szczepieniami
Powrót do góry
Zobacz profil autora
abeba
Gość






PostWysłany: Wto 8:18, 06 Paź 2009    Temat postu:

szczepiłam skojarzonymi i MMR też, po żadnej nic mu nie było.
zaszczepiłam też na meningokoki, z radą moich rodziców lekarzy, którzy jeśli już spotkali się w swej praktyce z sepsą, to była ona meningokokowa. Opinię mieli, że pneumokoki może są częstsze, ale meningo mają ostrzejsze przebiegi. Poza tym pneumokoki mają większą reklamę, więc więcej ludzi szczepi. Więc pneumokokowo uprawiamy jazdę na gapę, licząc na ogólnie mniejsze ryzyko infekcji w populacji, a szczepionką chronię przed meningokokami.

z autyzmem to moim zdaniem nieudowodnione, badania w których wyszedł brak zwiazku były rzetelniej przeprowadzone niż te w których wyszedł związek. Może być to zbieg okoliczności, że autyzm akurat gdzieś po tym 13 mcu sie ujawnia. A co do rtęci - ogromne ilości są też w rybach, spotkałam się z opiniami, że karmiąca, która je ryby, truje dziecko. nie dajmy się zwariować.

I z innej beczki - w UK zmarła niedawno dziewczynka kilka h po podaniu szczepionki na HPV - mówi się o tym w Polsce?


Ostatnio zmieniony przez abeba dnia Wto 8:21, 06 Paź 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gam
za stara na te numery



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 5086
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 10:11, 06 Paź 2009    Temat postu:

Cytat:
I z innej beczki - w UK zmarła niedawno dziewczynka kilka h po podaniu szczepionki na HPV - mówi się o tym w Polsce?


mówi się a jakże , że zmarła na raka płuc, ciekawe że wcześniej nikt o tym nie wiedział? a poza tym na raka nie umiera się od tak pstryk i człowieka nie ma Confused

starałam się szczepić skojarzonymi, na pneumo,menigokoki też szczepiłam, na rota nie bo rota zaliczyły nie raz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kukułka
za stara na te numery



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 25854
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:19, 06 Paź 2009    Temat postu:

ja ryb akurat tez nei jem Mruga bo nei znosze
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maria
Moderator



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 8798
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Irlandia jak narazie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:22, 06 Paź 2009    Temat postu:

abeba napisał:
A co do rtęci - ogromne ilości są też w rybach, spotkałam się z opiniami, że karmiąca, która je ryby, truje dziecko. nie dajmy się zwariować.



Z rybami trzeba uwazac, w Ameryce i Kanadzie przeprowadzali duzo badan i maja bardzo konkretne wytyczne, szczegolnie dla dzieci i kobiet w ciazy.

Nie jest za duzo tunczyka w puszce i mrozonego a za to mozna duzo lososia bo ma malo rteci. Najwiecej ma np rekin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kukułka
za stara na te numery



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 25854
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:31, 06 Paź 2009    Temat postu:

ja to sobie kupuje tabletki z tluszczem rybim w ciazy i do karmienia, tak ryb nei znosze, brrrrrrrrrrr
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Olenkita
za stara na te numery



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 4904
Przeczytał: 7 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:01, 06 Paź 2009    Temat postu:

Cos czytalam na ten temat-podobno lepiej jesc ryby krotko zyjace, nie zdaza skumulowac w swoim miesie duzych ilosci rteci. Dla kobiet w ciazy podobno najlepszy sledz, zawiera tez najwiecej cennych kwasow omega. Czytalam na ten temat w Samym Zdrowiu i sledz wygrywal zawsze w rankingach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kukułka
za stara na te numery



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 25854
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:02, 06 Paź 2009    Temat postu:

a jakiej postaci ten sledx? (jedyjna jakos zjadliwa dla mnie ryba)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Olenkita
za stara na te numery



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 4904
Przeczytał: 7 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:07, 06 Paź 2009    Temat postu:

W oleju np. , surowy najcenniejszy, moga tez byc koreczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Zdrowie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Następny
Strona 1 z 100

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin