Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................
...........czyli seks bez antykoncepcji. Pytania, wątpliwości, stosowanie..........
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wykres Muflona - prośba o pomoc w interpretacji
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Nasze wykresy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Muflon
za stara na te numery



Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1562
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:25, 05 Gru 2015    Temat postu: Wykres Muflona - prośba o pomoc w interpretacji

Od jakiegoś czasu często przeglądam forum i sporo się w ten sposób uczęWesoly, dzisiaj założyłam konto, żeby poprosić Was o pomoc w interpretacji.

Jestem w 6. obserwowanym cyklu (metoda Roetzera) i wiem, że każdy cykl może być nieco inny i nie ma “do tej pory było inaczej”, ale – no właśnie – do tej pory było inaczej:), a jednocześnie pojawiło się kilka czynników, które mogły zaburzyć obserwowane objawy. W poprzednich pięciu cyklach skoki temperatury były dość wyraźne (co najmniej 0.1 stopnia, a potem wzrost powyżej 0.2 nad linię podstawową), a po skoku nie zdarzały się spadki poniżej linii podstawowej aż do @. W tym cyklu nie dość, że (domniemany) skok jest raczej niemrawy, to jeszcze zaraz po nim na jeden dzień zeszłam poniżej linii podstawowej. Brałam sporo leków i okołoleczniczych specyfików (ginekolożka zaplanowała mi skomplikowaną kurację na uporczywą infekcję) – zaznaczam je obok obserwacji poniżej (TR – irygacja Tantum Rosa, AR – Arilin Rapid (metronidazol) globulka wieczorem, GX – Gynoxin globulka wieczorem, MV – Mucovagin globulka rano, FL – Fluconazole doustnie). Na szczęście te wszystkie globulki nie przysłoniły śluzu, bo mają wyraźnie inną konsystencjęWesoly. Oprócz tego od miesiąca biorę sertralinę (antydepresant) – same widzicie, że dużo tych leków, a ja wszystko muszę zawsze dokładnie zanotowaćWesoly. Poza tym jakiś wpływ na obserwacje mogły mieć. Dla pełnej informacji: mierzę termometrem owulacyjnym, galowo-indowym, Geratherm Basal.

Kod:
1 DC:  @
2 DC:  @
3 DC:  @
4 DC:  @
5 DC:  @
6 DC:  36.633
7 DC:  36.6   S(ż)
8 DC:  36.5   c
9 DC:  36.65        [TR, AR, FL]
10 DC: 36.68  S(bj) [MV, FL]
11 DC: 36.78  S(bj) [AR, MV, FL]
12 DC: 36.71  S(bj) [MV]
13 DC: 36.59  S(bj) [GX, MV]
14 DC: 36.76  S     [MV]
15 DC: 36.8   S     [MV]
16 DC: 36.875       [MV]
17 DC: 36.75
18 DC: 36.9
19 DC: 36.88


Jako szczyt śluzu oznaczyłam 13 DC, jako skok temperatury – 16 DC (niby „na upartego” w 15 DC jest temperatura wyższa od 6 poprzednich, ale różnica między 36.78 a 36.8 jest moim zdaniem w granicach błędu pomiarowego;p), czyli linia podstawowa = 36.8 (to zresztą dość wysoko jak na mnie, sądząc po poprzednich obserwacjach). No i 17 DC znowu spadam poniżej. Wg instrukcji na stronie INER „Wyższe temperatury mogą być poprzedzielane maksymalnie dwoma pojedynczymi brakami pomiarów lub spadkami temperatury na linię podstawową albo poniżej. Takie pomiary nie należą do wyższych.”, czyli mogę spokojnie ten 17 DC pominąć, i poczekać na 4. wyższą jutro (o ile będzie 0.05 nad podstawową).

W tym momencie włącza się niestety moja skłonność do szukania dziury w całym. Niby do tej pory wszystko mieści się w scenariuszu przewidzianym w metodzie, ale ja zaczynam mieć wątpliwości (ten skok taki mało wyraźny, i ze spadkiem po drodze...), zwłaszcza, że ze względu na przyjmowane przeze mnie leki absolutnie nie możemy teraz z mężem ryzykować ciąży – jeśli mamy się wahać, to wolimy się jeszcze pomęczyć czekaniem:/. A może po prostu rozpieściły mnie dotychczasowe, czytelne wykresy i niepotrzebnie dzielę włos na czworo:)?


Ostatnio zmieniony przez Muflon dnia Sob 14:25, 05 Gru 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Addis
za stara na te numery



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 4572
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob 22:08, 05 Gru 2015    Temat postu:

Niepotrzebnie dzielisz włos na czworo. Jest już ok wg temperatur, nawet wg samego śluzu już jest czas niepłodny (4 dni bez żadnego)
Same antydrpresanty moga zaburzac śluz, musisz mieć to na uwadze na przyszlosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Muflon
za stara na te numery



Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1562
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:14, 30 Sty 2016    Temat postu:

Czy mogłybyście zerknąć na mój bieżący wykres (http://enpr.pl/12043/10573538)?


W innym wątku (http://www.naturalnemetody.fora.pl/font-color-darkblue-npr-color,2/kiedy-skok-0-05-czy-0-1-c-nad-najwyzsza-z-6,5113-75.html) koszatniczka zwróciła uwagę, że dziwnie wyglądają 17 i 18dc (plamienie + ból), i żeby uważać z wyznaczaniem III fazy. W okolicach oczekiwanego skoku temperatury takie plamienie należałoby interpretować jako najlepszy śluz, a ból – jako owulacyjny (co prawda ten był ostrzejszy i dużo silniejszy niż taki, który do tej pory kojarzyłam z owulacją, a który pokrywał się (+/-1 dzień) ze szczytem śluzu).


Moja wątpliwość bierze się stąd, że zgodnie z regułami Roetzera granicę III fazy wyznaczyłam na wieczór 16dc. Wydawało mi się, że po takim wyznaczeniu granicy nie zwraca się już uwagi np. na pojedyncze wystąpienia śluzu lepszej jakości w fazie wyższych temperatur (tzn. zanotować można/nalezy – ja zawsze notuję, bo przeważnie zapowiadają u mnie @ – ale nie traktuje się ich jako przejawów płodności).


Gdybym więc uznała, że 17-18dc to być może „prawdziwy” szczyt śluzu, to możliwy „prawdziwy” skok miałabym dopiero dzisiaj, i należałoby poczekać jeszcze 3 dni, żeby zobaczyć, co się stanie. Jako początkująca i unikająca ciąży z powodów zdrowotnych jestem na to gotowa, ale niepokoi mnie, że skok z 13dc i granica III fazy z 16dc były (tak mi się wydaje...) wyznaczone „zgodnie z regułami sztuki”, a to by oznaczało, że tak naprawdę te reguły nie są w 100% pewne, bo mój organizm potrafi mnie skutecznie oszukać, udając III fazę... Smutny
Powrót do góry
Zobacz profil autora
heidi
za stara na te numery



Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 1890
Przeczytał: 7 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:55, 30 Sty 2016    Temat postu:

Hmm, III faza wygląda na wyznaczoną poprawnie. Może będziesz miała krótką fazę lutealną i już idzie miesiączka?...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krówka
za stara na te numery



Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 5622
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:00, 30 Sty 2016    Temat postu:

Dla mnie ta III f. tez ok. 7/8 dzień fl to pik progesteronu co moze podwyz. tempkę w niby skok kolejny.
Plamienia w III f. sporadczne mogą sie zdarzyć jak to cieńkie nitki -gorzej jak to klasyczne krwawienie lub brudzenie pare dni przed @.


Ostatnio zmieniony przez krówka dnia Sob 14:00, 30 Sty 2016, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Muflon
za stara na te numery



Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1562
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:39, 25 Lut 2016    Temat postu:

Czy ktoś ma pomysł, co się może dziać na moim bieżącym wykresie? Wygląda jak (drugie już?) nieudane podejście do owulacji, ale jakieś dziwne te temperatury (tutaj: [link widoczny dla zalogowanych] też chyba miałam pierwsze podejście nieudane około 12dc, ale temperatura zachowywała się przyzwoicie Mruga ). Czy wystarczy to zrzucić na karb stresu i przemęczenia w tym miesiącu, czy może wskazywać na jakieś inne problemy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
koszatniczka
za stara na te numery



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6853
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:49, 25 Lut 2016    Temat postu:

tak bym to zinterpretowała
stres potrafi namieszać niestety
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:55, 25 Lut 2016    Temat postu:

najlepiej poczekać co będzie jutro - czy temp. będzie w zakresie3 wyższych czy nie. Pojedynczy spadek jest przecierz akceptowalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krówka
za stara na te numery



Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 5622
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:02, 25 Lut 2016    Temat postu:

dokładnie jak Busola czekaj co jutro bedzie.
Tylko u Ciebie te oznaczenia śluzu wg jakiej metody?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Muflon
za stara na te numery



Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1562
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:05, 25 Lut 2016    Temat postu:

Racja – według reguł to jeszcze nic straconego – jutro się rozstrzygnie, czy czeka mnie ciąg dalszy irytacji tym cyklem .

A oznaczenia początkowo wg. Roetzera, ale potem zaczęłam coraz bardziej dostosowywać do tego, co u mnie bywa...


Ostatnio zmieniony przez Muflon dnia Czw 13:08, 25 Lut 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krówka
za stara na te numery



Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 5622
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:10, 25 Lut 2016    Temat postu:

Bj, mokro, wilgotno z lubrukacją, rozciągliwość, wodnisty to typ płodny - samego nawet jak śłuzu jest mało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Muflon
za stara na te numery



Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1562
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:18, 25 Lut 2016    Temat postu:

Wodnistego chyba jeszcze mi się nie zdarzyło zaobserować. A z tym mokro/wilgotno mam jeszcze na razie problem, bo chyba jestem „typem mokrym”, i próbuję się nauczyć jakoś odróżniać tę „płodną” mokrość od „zwykłej”, bo inaczej nigdy bym nie wyznaczyła szczytu... Pewnie w tym cyklu profilaktycznie przesunę go na 19dc albo dalej (zależy, co będzie), bo na razie to może być gdziekolwiek – i tak temperatury „niekonkluzywne” póki co Wesoly .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:45, 25 Lut 2016    Temat postu:

nie pocieszę - ja się kilka lat "uczyłam" rozpoznawać odczucia -i nic Wesoly
odczucie pierwsze wyraźne spływnie i mokro to w czasie poronienia - ale to chyba nie to samo było. I dotąd żadko coś "czuję".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Muflon
za stara na te numery



Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1562
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:27, 25 Lut 2016    Temat postu:

Jak patrzę na swoje wykresy, to mam wrażenie, że o ile na początku nic nie „odczuwałam” (albo tak mi się wydawało), to teraz może trochę nadinterpretuję i doszukuję się tych „odczuć” na siłę. Jak dobrze pójdzie, to może kiedyś trafię w złoty środek Wesoly .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Muflon
za stara na te numery



Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1562
Przeczytał: 10 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:10, 28 Lut 2016    Temat postu:

Dla większej pewności przesunęłam szczyt na 19dc, ale to był właściwie rzut monetą między 19dc a 18dc Wesoly . A dzisiaj zaczęłam zastanawiać się nad skutkami takiego „profilaktycznego” przesuwania szczytu do przodu, i stwierdziłam, że to może z kolei namieszać w regule Doringa. Dla mnie co prawda to jest problem czysto teoretyczny, bo poprzedni cykl z rekordowo wczesną pierwszą wyższą w 13dc ograniczył mi I fazę z reguły Doringa do 6 dni, na które i tak przypada @ , ale przyszło mi do głowy, że to jest wszystko tak „sprytnie” pomyślane, że jak się przesadzi z ostrożnością w wyznaczaniu szczytu i III fazy, to się to „wyrówna” w I fazie... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Nasze wykresy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin