Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................
...........czyli seks bez antykoncepcji. Pytania, wątpliwości, stosowanie..........
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wykres Busoli - poporodowo - proszę o pomoc
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Nasze wykresy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 8:27, 04 Kwi 2014    Temat postu: wykres Busoli - poporodowo - proszę o pomoc

[link widoczny dla zalogowanych]

mam nadzieję, że obrazek się wklei
mam schizę ciążową właśnie, ale wydaje mi się, że płodność mi jeszcze nie wróciła i potrzebuję jakiegoś upewnienia. Jutro rano zrobię test - ale nie wiem czy wytrzymam do rana - bo się stresuję nieco. Najpierw byłam strasznie przeziębiona - gorączki jako takiej nie miałam na wykresie zaznaczona infekcja.
13 i 14 dnia wyjeżdżałam i ściągałam pokarm, bobas nie ssał, potem nastąpiło krwawienie śródcykliczne, bo nie ma wzrostu temp. i natychmiast jak bobas z powrotem zaczął ssać szyjka się zamknęła i śluzu prawie nie ma - jakieś pojedyncze nitki. Czyli od 18 dnia mogłyby być dni niepłodne (przynajmniej posługując się samą szyjką). Prawdopodobnie przez ten wyjazd zafundowałam sobie wahanie hormonów. Czy dobrze sobie to wykombinowałam?
Ale w związku z tym, że pierwszy raz od 5 miesięcy zdarza mi się tak zamknięta i tak twarda szyjka i do tego już tydzień to trwa - to mimo braku wzrostu temp. podejrzewam, że jestem w ciąży Smutny. Ostatnio taką szyjkę miałam natychmiast po powrocie do obserwacji ponad 5 miesięcy temu i wtedy to trwało 6 dni, w ciąży nie byłam.

Edit: oczywiście obrazek sie nie wkleja - czy ktoś może mi na przyszłość podpowiedzieć jak się wkleja obrazki?

temp- mierzona generalnie między 6.10, a 6.30):
1- 36,1
2- 36,5 (zmierzona o 7.30)
3- 36,2
4- 36,1
5- 36,2 (zmierzona o 5.50)
6- 36,75 Zmierzona o 7.15)
7- 36,3
8- 36,35
9- nie mierzyłam
10- 36,4
11- 36,45 (zmierzona o 5.30)
12 - 36,75
13 - 36,6
14 - nie mierzyłam
15 - 36,3
16 - 36,05
zmiana czasu - ale nie zwracam na nią uwagi - zapisuję godzinę taką jak na zegarku, czyli pomiary sprzed zmiany i po zmianie różnią się o godzinę
17 - 36,1
18 - 36,4
19 - 36,35
20 - 36,1
21 - 36,65 (dziś)

od 1 do 14 szyjka w różnych stopniach twardości - generalnie półotwarta, od 15 dnia do 20 (wczoraj) T i bardzo zamknięta
13-14 dzień plamienie (13 na pewno po seksie - od gin wiem, że po porodzie coś mi się zrobiło, że może tak być)
15-16 krwawienie - niezbyt obfite - ale jednak
od 2-4 dnia śluz Bj
potem pojedyncze nitki śluzu, albo wcale
od 9-13 dnia infekcja

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy PMN może się zmienić? Od jakiegoś czasu nie ma wydzieliny - ok 3 tygodnie, w zasadzie tylko śluz ale już wcześniej od jakichś 2 miesięcy bywały dni kiedy jej nie było. Jeszcze wcześniej lało się ze mnie codziennie. To możliwe, że mogę być jednak typem mieszanym?


Ostatnio zmieniony przez Busola dnia Pią 8:42, 04 Kwi 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emma
za stara na te numery



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 9401
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 9:41, 04 Kwi 2014    Temat postu:

Jak na ciążę to masz za niskie temperatury.
Ale nic więcej nie powiem, bo w te klocki poporodowe to dobra nie jestem.
A co do typów to ja zawsze byłam mokry a po drugiej ciąży hyc i suchy. Ale chyba w poprzednim cyklu mi się naprawiło. Zobaczę jak w tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
walecznaS
Moderator



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 11994
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 9:44, 04 Kwi 2014    Temat postu:

wg mnie też ciąża niemożliwa, raz, że temp. są niskie, widać góry i doliny jak to się mówi - co jest w sumie całkiem normalne przy karmieniu, a dodatkowo - czy odnotowałaś fazę niższych a po niej fazę wyższych temperatur? bo tylko dwufazowy cykl pozwala stwierdzić, że owulacja prawdopodobnie była
jeśli pomiary są prawidłowe a nie ma dwufazowego cyklu to owulacji po prostu nie było, a co za tym idzie - ciąża jest niemożliwa
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ika
junior admin



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 15304
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:56, 04 Kwi 2014    Temat postu:

Tak jak dziwczyny pisza ciaze na wstepie wykluczamy wiec sie juz nie stresuj. Gory i doliny masz niezle ale jeszcze krotko po porodzie jestes !
Co do zdjec to wejdz sobie na jakis serwer np fotosik.pl i tam masz opcje dodaj zdjecia. Musisz je z komputera wrzucic na serwer w Internecie, inaczej nie da rady Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:05, 04 Kwi 2014    Temat postu:

dzięki za radę co do zdjęć i wykresu Wesoly
mój rozumek też mówi, że ciąża niemożliwa, ale ta szyjka - przez 5 miesięcy się zamknąć nie chciała i teraz nagle takie coś - stąd shiza
a po porodzie jestem już 10 miesięcy - to chyba nie jest krótko
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ika
junior admin



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 15304
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:09, 04 Kwi 2014    Temat postu:

Ja dostalam okres dopiero rok po Mruga
Szyjka w poczatkowej fazie ciazy jest rozpulchniona i lekko otwarta. Dopiero pozniej zamyka sie calkowicie Mruga
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:24, 04 Kwi 2014    Temat postu:

wo - to też dobrze wiedzieć - dzięki ika
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:32, 13 Maj 2014    Temat postu:

potrzebuję porady - znów Smutny
[link widoczny dla zalogowanych]
czy ja mam schiz, czy naprawdę tu jest już II i III faza cyklu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emma
za stara na te numery



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 9401
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 8:39, 13 Maj 2014    Temat postu:

O kurcze, muszę na komputerze sprawdzić bo w tel słabo widzę. Ale to możliwe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ika
junior admin



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 15304
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:40, 13 Maj 2014    Temat postu:

Szkoda ze sa te dwie zaburzone, chociaz u mnie w 3 fazie zaburzenia obizaja temperature a nie podnosza...ale to u mnie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:52, 13 Maj 2014    Temat postu:

ja nie wiem czy są zaburzone, zaznaczyłam - bo wstawałam nad ranem i krótko spałam - może zaburzyć, ale ....
porównywałam wczoraj wieczorem moje poziomy wyższych i niższych z przed ciąży i pod kątem zaburzeń i z moich 15 przed ciążowych cykli czytelne pod względem temp. były może ze 4 Smutny
bardziej bazowałam na szyjce i śluzie - i to działało
przeraża mnie co tu piszecie o życiu wg. npr - o tych staraniach żeby nie zaburzać temp. - mi to wisiało, piłam, notorycznie siedziałam po nocy - seks był 3 -godzinny zaczynany o 23 - mimo, że rano do pracy, w weekendy jeździliśmy i albo nie mierzyłam w ogóle temp. , więc często mam dziury w okolicach skoku, albo mierzyłam np. o 8 rano - i był poziom ni przypiął ni przyłatał, korekty temp. średnio 2 razy w tygodniu lub częściej, i w dodatku były cykle gdzie mierzyłam raz o 6 raz o 5 (w zależności od tego czy mnie mąż obudził idąc do pracy, czy nie)
i ze 4 cykle prawie nie mierzyłam z tego tylko 2 były takie, gdzie już powiedzieliśmy sobie - że ok może być bobas - ale jeszcze się wtedy nie staraliśmy (a w cyklach starań mierzyłam)
i metoda działała - 2 zaplanowane ciąże, albo nie jesteśmy aż tak płodni, albo miałam niesamowity fart
dużo moich wykresów w I fazie wygląda tak jak poporodowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emma
za stara na te numery



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 9401
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 14:15, 13 Maj 2014    Temat postu:

Busola, wiesz, że ja też miałam kiepskie obserwacje przed drugim dzieckiem. No bo jak się trafi, to się trafi. Teraz dopiero bardziej się staram, choć też mam czasem problemy...
A co do ciebie, to sama nie wiem. Boję się coś powiedzieć. Ale z tym śluzem to masz kiepsko, przecież tu nie ma nawet szans na regułę śluzu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:08, 13 Maj 2014    Temat postu:

mi w sumie też wtedy nie zależało aż tak na skuteczności przy odkładaniu - i może dlatego tak się tym nie przejmowałam, teraz też mi zależy coraz mniej na odkładaniu - więc jeśli to skok, to może dobrze
na regułę szans nie ma, na początku robiłam testy ze szklanką, bo nie mogłam rozróżnić śluzu od wydzieliny, jak już zaczęłam rozróżniać - to widziałam śluz ciągle, czasem tylko pojedyncze nitki co się lekko ciągnęły, no i robiłam dalej testy, bo nie wierzyłam, że tak codziennie może być ten śluz, ale był codziennie
ciekawe czy przy następnym okresie poporodowym będzie to samo

Edit: czy to jest częste? taka sytuacja, że nie da się dni niepłodnych w okresie poporodowym wyznaczyć, czy mi się tak trafiło?


Ostatnio zmieniony przez Busola dnia Wto 20:11, 13 Maj 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:59, 18 Maj 2014    Temat postu:

uzupełniłam wykres, chyba się jednak pośpieszyłam z tym ogłoszeniem powrotu płodności, bo jakby fl miała być skrócona - to chyba powinnam już dostać okresu. W tych starych czytelnych wykresach fl miała u mnie 11 lub 12 dni. Wykres na pewno wygląda inaczej niż do tej pory, ale może to taki fałszywy alarm, może to przez te ostatnie dziwne zachowania bobasa w czasie karmienia.
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:15, 28 Maj 2014    Temat postu:

Jednak to ciąża , to bylo chyba jedyne wytlumaczenie takiego wykresu. ciekawa rzecz, miałam od zeszłego poniedziałku chodzić na laser i inne rehabilitację, dlatego zrobilam pierwszy test negatywny, a potem dwa dni. Nie byłam, bo nie było masarzysty mojego i tknelo mnie, żeby zrobić drugi test. Jakby nie obserwacje i ta nieobecność, to moje dziecko zostałoby napromieniowane.
Mam pytanie, ciekawa jestem waszego zdania, czy w tym cyklu skok byłby tak jak zaznaczylam 09.05, czy może dopiero 13.05? Bo 13 skok mi wyznaczył program do interpretacji cyklu.
A druga strona medalu jest taka, ze po tym okresie poporodowym i ekspresowej ciąży jedynym ratunkiem na następny okres poporodowy wydają mi się prezerwatywy Sad
Oby tylko wszystko z bobasem było ok. A za 2 godz. Będą pierwsze urodziny mojegosynka


Ostatnio zmieniony przez Busola dnia Śro 21:17, 28 Maj 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> Nasze wykresy
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin