Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................
...........czyli seks bez antykoncepcji. Pytania, wątpliwości, stosowanie..........
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowe wydanie Rotzera
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> NPR
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sagitta
mistrz NPR-u



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 753
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 9:56, 10 Lis 2006    Temat postu: nowe wydanie Rotzera

Jestem świezo po lekturze i chciałam donieść wszystkim zainteresowanym, że nie ma "kwiatka" pt. chodzić bez majtek. Jest za to inny, równie życiowy, a o ileż bardziej finezyjny pomysł..............wycinania klina w rajstopach................
A tak poza tym to zaskoczyło mnie np. to, że Rotzer uważa, że jak się zna dobrze swoją szyjkę, to właściwie nie trzeba mierzyć temperatury.
No i jeszcze jedno. Na lmm uswiadomiono mnie (nauczycielka Rotzera),że źle wyznaczam szczyt sluzu, że nie stopniuje się jakości sluzu dobrej jakości, że śluz dobrej i najlepszej jakości to to samo. No a Rotzer pisze wyraźnie, że szczyt to ostatni dzień sluzu RELATYWNIE najlepszej jakości................
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fiamma75
za stara na te numery



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 16675
Przeczytał: 3 tematy

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:36, 10 Lis 2006    Temat postu:

Trzymam się Rotzera i wyznaczam śluz wg jego rozróżnienia.
W ogóle Rotzer wydaje się być prostszy i czytelniejszy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edwarda
junior admin



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 12488
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 10:44, 10 Lis 2006    Temat postu:

sagitta napisał:
No i jeszcze jedno. Na lmm uswiadomiono mnie (nauczycielka Rotzera),że źle wyznaczam szczyt sluzu, że nie stopniuje się jakości sluzu dobrej jakości, że śluz dobrej i najlepszej jakości to to samo. No a Rotzer pisze wyraźnie, że szczyt to ostatni dzień sluzu RELATYWNIE najlepszej jakości................


Dokładnie tak jest!!! Też bym się nigdy na III fazę nie doczekała jakbym na skończenie śluzu "troszkę rozciągliwego" czekała...

Nawet kiedyś cytat z Rotzera na ten temat wkleiłam na lmm. I milion razy interpretowałam wg tego na lmm i milion razy nie docierało.
Choćby tu: [link widoczny dla zalogowanych] spójrzcie na moją interperatację - przecież justi ma rację zostaje jej 7 dni III fazy. A metoda angielska (z czekaniem na ostatni objaw) to przy jej cyklach można się Yellow_Light_Colorz_PDT_04 Yellow_Light_Colorz_PDT_04 Yellow_Light_Colorz_PDT_04
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kajanna
za stara na te numery



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4032
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:09, 10 Lis 2006    Temat postu:

A ja się chyba w końcu skuszę na tego Rotzera.
Tylko mam jedno pytanie - czy on się nadaje dla osoby bazującej tylko na temperaturze i śluzie? Bo ja do badania szyjki jakoś się nie mogę przekonać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Niania
Site Admin



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 7927
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:31, 10 Lis 2006    Temat postu:

tak Kajanno - ja tak robię Wesoly
do tej pory nie mogę "wymacać" u siebie szyjki .... jakaś tępa jestem
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kajanna
za stara na te numery



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4032
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:41, 10 Lis 2006    Temat postu:

Ze znalezieniem problemów nie miałam, ale ocena stanu rozwarcia to dla mnie czarna magia. Po miesiącu się zniechęciłam - zresztą uważam, że to nieprzyjemne i mało higieniczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sagitta
mistrz NPR-u



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 753
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 9:31, 13 Lis 2006    Temat postu:

Edwarda, do mnie też jakoś nie dotarło, niestety. Wcześniej sama zresztą interpretowałam tak jak Ty, ale skoro nauczycielka Rotzera napisała że tak jest źle, to uwierzyłam, co też mi zycie utrudniło.............
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edwarda
junior admin



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 12488
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 15:27, 13 Lis 2006    Temat postu:

sagitta napisał:
Edwarda, do mnie też jakoś nie dotarło, niestety. Wcześniej sama zresztą interpretowałam tak jak Ty, ale skoro nauczycielka Rotzera napisała że tak jest źle, to uwierzyłam, co też mi zycie utrudniło.............


Pewnie też bym uwierzyła nauczycielce.
Ale na szczęście w miarę dobrze znałam metodę startując na forum i nie zdarzyło mi się prosić na lmm o interperatację. A dziewczyn co im wobec powyższego wodę z mózgu zrobiono to mi tylko szkoda....
Cudzych wykresów też z początku nie interpretowałam, bo się bardzo bałam. To duża odpowiedzialność jest, kurczę Yellow_Light_Colorz_PDT_04 A jak już nauczyciel metody zinterpretował to nawet nie czytałam za bardzo (wstyd teraz, wstyd).
Zresztą tam większość osób stosuje m. Kippleyów.
Ale zdarzyło mi się kilka razy zinterpretować wg tego jak ja myślę (z Rotzerem zresztą Cool ) i nikt mnie nie zbeształ. Zresztą cześć nauczycieli Rotzera jakoś się na forum ostatnio w ogóle nie pokazuje....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kokomo
pierwszy wykres



Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 1:21, 07 Sty 2014    Temat postu:

Witam, ja mam pytanie, bo nie rozumiem pomimo szukania odpowiedzi na forum i przeczytaniu ksiażki, może jestem tępa, czy co, ale może mi ktos jak najprościej sie da wytłumaczyć jaki jest śluz najlepszej jakości bo tego nie umiem zrozumieć ... Smutny przez to się zraziłam do dalszych pomiarów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
walecznaS
Moderator



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 11994
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 9:11, 07 Sty 2014    Temat postu:

a dlaczego w tym wątku piszesz? czytałaś nowe wydanie Rotzera?
obecnie nowe, to chyba nie te, o którym jest ten wątek Mruga

śluz najlepszej jakości to przejrzysty, rozciągliwy, może być bj czyli wygląda jak surowe białko jaja kurzego - też przezroczyste, rozciągliwe, z białymi smużkami
dobry śluz to też wodnisty

śluz gorszej jakości to taki, który np. jest nieprzejrzysty tylko np. biały, żółtawy
nie rozciąga się, czyli jak robimy test palcami to nie da się rozciągnąć na więcej niż 2cm tylko się urywa albo całkiem odstaje od jednego palca

ogólnie to zależy od organizmu kobiety, nie u każdej śluz najlepszej jakości wygląda tak samo
np. u mnie będzie to przejrzysty rozciągliwy, bj
a przejrzysty nierozciągliwy już jest gorszy /nastąpiło pogorszenie - wcześniej był przejrzysty i dodatkowo się rozciągał/
a u innej przejrzysty nierozciągliwy może być tym najlepszym, bo rozciągliwość wcale u niej nie występuje, wtedy jej gorszy śluz to będzie np. biały nierozciągliwy /pogorszenie - był przejrzysty nierozciągliwy, stał się biały-nieprzejrzysty nierozciągliwy/
to taki przykład jedynie podaję
nie wiem, czy o takie wytłumaczenie Ci chodziło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kokomo
pierwszy wykres



Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:30, 07 Sty 2014    Temat postu:

Dzięki za wytłumaczenie, powoli mi się rozjaśnia wszystko Wesoly, czyli jeśli bedę miaja śluz jak białko jaja, a potem, też przejrzysty i wodnisty ( czyli dobry ale nie już bj), to ten bj będzie dniem szczytu czy występujący potem wodnisty i przejrzysty ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Busola
za stara na te numery



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4071
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:30, 07 Sty 2014    Temat postu:

co do szyjki, to ja bazuje na twardoßci, sadzilam ze rozpoznaje rozwarcie, ale dopiero po ciazy zoriebntowalan sie, ze rozwarcia przed ciaza w ogole nie bylam w stanie zaobserwowac. teraz po ciazy widze rozwarcie i twardosc. co do wysokosci to przed ciaza nie umialam zaobserwowac i w sumie nadal nie umiem.
bede teraz przez pare dni robic test jaka jest szyjka w ciagu dnia, bo dziewczyny na forum pisaly, ze sie zmienia.
to co umiem zaobserwowac na szyjce, polaczeniu ze sluzem dawalo u mnie przez ok 15 miesiacy dobre rezultaty - byly dwie oplanowane ciaze, a jak nie planowalam, to ciazy nie bylo. temp. mierzylam, ale nie bylam w stanie sie posluzyc, mialam dziury co weekend. byly miesiace ze nie tylko w weekend.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kokomo
pierwszy wykres



Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:32, 07 Sty 2014    Temat postu:

Ja niestety nie potrafie szyjki obserwować... jakieś dziwne mi sie to wydaje (bez urazy oczywiscie, to moje zdanie...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
walecznaS
Moderator



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 11994
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 17:17, 07 Sty 2014    Temat postu:

kokomo napisał:
Dzięki za wytłumaczenie, powoli mi się rozjaśnia wszystko Wesoly, czyli jeśli bedę miaja śluz jak białko jaja, a potem, też przejrzysty i wodnisty ( czyli dobry ale nie już bj), to ten bj będzie dniem szczytu czy występujący potem wodnisty i przejrzysty ?

no nie zupełnie
wodnisty śluz to nawet lepszej jakości niż bj
jednak nigdy bym się nie odważyła mając śluz wodnisty a po nim bj uznać, że mając bj jestem już po dniu szczytu śluzu
zarówno wodnisty jak i bj to śluz b. dobrej jakości /czyli bardziej płodny, sprzyjający zapłodnieniu/

chodzi o pogorszenie w sensie, że śluz traci np. rozciągliwość i/lub przejrzystość

jednak w przypadku, jeśli kobieta nie obserwuje wcale śluzu przejrzystego rozciągliwego a np. tylko śluz nieprzejrzysty rozciągliwy, który u niej jest najlepszej jakości śluzem /bo lepszego u niej po prostu nie ma/ i on zmieni się w nieprzejrzysty nierozciągliwy to wtedy można uznać, że nastąpiło pogorszenie

nie wiem, jak inaczej to wyjaśnić
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kokomo
pierwszy wykres



Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 23:23, 08 Sty 2014    Temat postu:

chyba rozumiem już, w każdym razie od przyszłego cyklu znów rozpoczynam obserwacje, bo paru miesięcznej przerwie, więc w razie już konkretnych wątpliwości i sytuacji będę pytać, jak nigdzie odpowiedzi nie będzie... Dziekuję walecznaS
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..................NPR - Naturalne Planowanie Rodziny................ Strona Główna -> NPR
Idź do strony 1, 2  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin